Jūsų išorinis IP adresas:

Kas yra IP ir kam reikia jį žinoti?

IP adresas, tariant paprastai, yra Jūsų namų adresas, tiksliau, Jūsų interneto adresas, kuriuo yra pateikiama tam tikra užklausa, tai yra, naršoma siekiant gauti tam tikrą informaciją. Kai esate konkrečioje interneto svetainėje (taip pat ir šiuo metu, šioje) – per savo IP adresą ieškote tam tikros info, taigi, internetinis puslapis identifikuoja – kas Jūs esate, per kur naršote ir panašiai.

Kiekvienas naršytojas turi unikalų IP adresą, kuris yra susietas su tam tikru interneto paslaugos tiekėju. Pamatyti savo IP adresą galite savo kompiuteryje. Tai yra Jūsų identifikacinis kodas.

Paskutiniu metu labai daug yra kalbama apie tai, kad viešoje interneto erdvėje reikia elgtis mandagiai. Štai Jūsų IP adresas ir parodo – kas Jūs esate. Taigi, jeigu galvojate, kad esate anonimas – tikrai ne. Nors daugeliui Jūsų IP adresas ir tuo pačiu Jūsų tapatybė nėra aktuali, tačiau nepamirškite, kad pasislėpti nepavyks, taigi, laikytis elgesio normų internete – reikia.

Kuo skiriasi IPV4 ir IPV6?

Dažniausiai klasifikuojami IPv4 ir IPv6 adresai. Nors dažniausiai kalbant apie IP adresus yra minimi IPv4, tačiau jau daugiau galima išgirsti ir apie IPv6. Kodėl yra du variantai? Kadangi paprasčiausiai pasibaigus IPV4 – buvo pradėti naudoti IPV6. Tiek tos mistikos.

IPV4 adresai yra sudaromi iš 32 bitų, kurie suteikia galimybę atlikti net 4,3 mlrd. derinių. O štai IPv6 yra sudaromas iš jau 128 bitų, o tokiu atveju galima gauti dar daugiau derinių, kurie prasideda 4,3 ir baigiasi 38 nuliais. Tai, tai tikrai yra labai daug, tad galite būti ramus, kad visiems pasaulio interneto naršytojams bus skirtas po unikalus IP, kuris leis jam turėti tapatybę internete.

Kaip sužinoti savo IP adresą?

Pirmiausia Jums reikia nuspręsti, ar yra aktualus išorinis IP ar vidinis. Tokiu atveju žemiau yra patiekiamos skirtingos gairės, kurios padeda rasti tą informaciją, kurios ieškote.

Kaip sužinoti išorinį IP?

Tai yra kur kas paprasčiau nei vidinio paieškos. Galiausiai, peržiūra tokia pat arba panaši nepriklausomai nuo to – per kokį renginį bus naršoma. Paprasčiausiai spauskite čia sužinosite savo išorinį IP adresą.

Kaip sužinoti vidinį IP adresą?

Su vidiniais IP dažniausiai yra kiek sudėtingiau. Tiksliau, visai ne sudėtinga, tačiau reikia atlikti skirtingus žingsnius priklausomai nuo to per kur naršote. Aptarsime kelis variantus, kurie leis Jums sužinoti vidinį IP pagal savo galimybes.

Kaip sužinoti IP adresą Windows kompiuteryje?

Jeigu naršote per PC ir būtent naudojate Windows – tokiu atveju reikia ieškoti atliekant tam tikrus kelis žingsnius:

  1. Paspauskite START.
  2. Į paieškos laukelį reikia įrašyti CMD.
  3. Spauskite ENTER.
  4. Atsiradus naujas langas, kuriame taip pat reikia spausti ENTER.
  5. Jame reikia įrašyti ipconfig.
  6. Spauskite ENTER.
  7. Atsiradus langas, kuriame bus eilutė su info: IPv4.
  8. Toje eilutėje bus kodas ir jame ir matyti Jūsų IP adresas.

Kaip sužinoti IP adresą Mac kompiuteryje?

Jeigu naršote per Mac – tokiu atveju reikia atlikti kitokius žingsnius. Tiesa, viskas kur kas paprasčiau nei atrodo. Pirmiausia Jums reikia eiti į sistemos nustatymus. Ten rinktis punktą – TINKLAS/NETWORK. Matyti savo interneto tinklą ir jame – pajungimo statusą. Štai čia ir bus Jūsų vidinio IP tinklo vardas.

Kaip sužinoti vidinį IP adresą Android telefone?

Jeigu naudojate Android telefoną – tokiu atveju reikia žiūrėti Wi-Fi nustatymuose. Nors dažniausiai telefonuose pateikimas gali skirtis, vidinį IP adresą dažniausiai rasite į nustaymų paiešką suvedę “IP”.

Kaip sužinoti IP adresą iPhone telefonuose?

Žinoma, sužinoti Jums reikalingą info galima ir iPhone telefonuose. jie taip pat yra matomi Wi-Fi parametruose. Kai esate nustatymuose – spauskite info ikoną ir ten bus IP adresas. Viskas – paprasta ir patogu.

Kaip sužinoti IP adresą planšetiniuose kompiuteriuose?

Vidinio IP adresą planšetiniame kompiuteryje galite sužinoti taip pat kaip ir mobiliajame telefone. Taigi, viskas priklauso nuo to, kokia operacinė sistema yra naudojama. O anksčiau aptarėme visus dažniausiai daugeliui reikalingus variantus.

Kaip paslėpti/pakeisti IP adresą?

Jeigu norite, kad Jūsų IP nebūtų matomas arba kad jis būtų pakeistas – tokiu atveju geriausia yra naudoti VPN. Kas tai yra? VPN – virtual private network. Jums tik reikia atsisiųsti programą į savo įrenginį, kuri ir padės paslėpti Jūsų IP ir tuo pačiu Jūsų tapatybę. Tiksliau, kol VPN bus naudojamas – Jūsų IP bus laikinai pakeičiamas kitu IP, taigi, tam tikra prasme Jūs būsite nebesusekamas.

Naujausi technologijų straipsniai

Kas yra daiktų internetas (IoT)?

Kas yra daiktų internetas (IoT)?

Daiktų internetas (IoT) yra viena svarbiausių šiandienos technologijų pažangos krypčių. Jis reiškia vis didėjantį fizinių…