Tamsusis Internetas – Kas tai?

Internetas daugeliui žmonių yra labai svarbi gyvenimui reikalinga priemonė. Tiek dėl pramogų, tiek dėl darbo, svarbiausia, informacijos, kuri šiuo metu pasiekiama gana paprastai bei greitai. Tiesa, yra ir kita interneto pusė, kuri pažįstama mažesniam žmonių ratui. Tai yra tamsusis internetas apie kurį galima išgirsti labai daug mitų, tačiau bet kuriuo atveju – jis visada labai intriguoja.

Kas Yra Tamsusis Internetas?

Tamsusis internetas dar kartais yra vadinamas kaip gilusis internetas, oficialiai – DARK WEB. Kas tai yra? Tas pats internetas ir jame esantys puslapiai, kurie mums padeda rasti reikalingą informaciją. Tačiau žodis „tamsusis“ yra ne iš niekur.

Būtent ši interneto „dalis“ yra ne tokia draugiška ir ne tokie šviesi. Čia dominuoja narkotikai, pornografija, pedofilija bei kitokia informacija, kuri daugeliui žmonių, sakykime, kad kelia nemalonias emocijas. Visgi, poreikis šiai interneto daliai yra didelis ir tai geriausiai įrodo platus svetainių pasirinkimas. Kiekvieno poreikiams.

Jeigu Jus domina DARK NET – tokiu atveju pirmiausia turite nuspręsti – kokiais būdais čia galima patekti. O tikrai viskas kiek sudėtingiau nei tik įsijungus prarastą naršyklę, kaip mes darome kasdien. Pirmiausia svarbu yra naudoti tokius tinklus, kurie yra anonimiškesni, tai gali būti TOR ir I2P. Patekti per įprastas komercines naršykles kaip „Microsoft Edge“ ar „Google Chrome“ Jums nepavyks. Štai TOR suteikia daugiau anonimiškumo, o I2P – anoniminį svetainės talpinimą. Visgi, negalvokite, kad esate nematomas šiame tinkle. Tikrai ne. Tai yra ne tas pats, kas naršyti per inkognito režimą. Reikia įvertinti – ar Jums apskritai verta eiti į šią interneto dalį, kuri apipinta labai įvairiomis istorijomis. Net tokiomis, kai po smagaus panaršymo žmonės sulaukia rimtų žinučių, kad daugiau čia nebegrįžtų.

Tamsusis Internetas – Kam tai?

Kaip ir mums įprasta interneto dalis, taip ir tamsusis internetas (Deep Web) – labai įvairus. Čia galima rasti labai daug informacijos, kuri tikrai aktuali ne visiems. Kelis dažniausiai dominančius niuansus aptarsime. Būtent jie ir dominuoja tamsiojo interneto platybėje.

1.     Neteisėtos prekės ir paslaugos yra vienas labiausiai dėmesio sulaukiančių dalykų DARK WEB. Ir kokios tai prekės? Dažniausiai ginklai, taip pat ir narkotikai, žinoma, galima užsisakyti tokio tipo paslaugas, kaip sekso vergija. Natūralu, kad tokio tipo paslaugomis bei prekėmis dažniausiai naudojasi ta visuomenės pusė, kuri jeigu ne DARK WEB pagalba, tai kitais būdais galėtų įsigyti tai, ko jiems reikia. Tačiau prekyba tikrai klesti.

2.     Šnipinėjimas yra dar viena priežastis, kodėl ši interneto dalis yra tokia mėgstama. Svarbiausia suprasti, kad šnipinėjimo lygiai yra labai įvairūs. Tai reiškia, kad čia įvairiais būdais atrasti žmogui reikalingą info galima ne tik apie kaimynus, tačiau ir apie kitas valstybes. Ne veltui sakoma, kad DARK WEB labai plačiai prisideda prie to, kad vis „išlenda“ įvairūs dokumentai, kurie yra susiję su pasaulio šalių valdžiomis. Nors paprastam žmogui tai gali atrodyti įdomu, tačiau daugelių atveju kur kas geriau yra nežinoti…

3.     Dar viena priežastis yra failų dalinimasis. Žinoma, tokių, kuriuos siųsti per mums įprastas naršykles negalima. Visgi, kai kurie siunčia per tamsųjį internetą, tačiau paskui išsaugo savo kompiuteriuose, kur tie failai galiausiai būna randami. Taigi, kur kas ramiau gyvensite, jeigu tiesiog nelįsti ten, kur negalima.

Ar tamsusis internetas yra saugus?

Žinoma, tamsus internetas yra toks pat didelis ir platus kaip ir ta interneto dalis, kuri yra žinoma daugeliui. Taigi, tikrai nereikia tikėtis kažkokios mistikos bei kažkokių baisių dalykų. Tikrai, galima nusipirkti narkotikų, tačiau tai nebūtinai kažkas labai pavojingo.

Visgi, sutikite, kad dažniausiai tokioje interneto „dalyje“ dažniausiai renkasi žmones su kiek mažesne moraline norma nei daugelis mūsų. Todėl paprasčiausiai rizikuojate, kad galite užrūstinti tokį žmogų, kuris nebijo iš virtualios erdvės pasikalbėti su jumis realiai. Galiausiai, esate matomas ir internete. Jokio skirtumo, kokia naršyklė bus naudojama. Laikantis naršymo etikos, tikėtina, kad ir pavojus Jūsų sveikatai – nekils. Tiesa, reikia pagalvoti, ar tikrai verta lįsti į tą interneto dalį, kuri tikrai neduos mums jokios naudos?